přečtěte si zdarma nové číslo časopisu |
Vzdělávání je v posledních letech tématem číslo jedna u všech, kteří to chtějí v životě takzvaně někam dotáhnout. Stále častěji se však ve společnosti setkáváme s názorem, že české školství nedosahuje zrovna valné úrovně a absolventi škol nedisponují nejen dostatečnými znalostmi, ale zejména důležitou praxí, aby se mohli uplatnit v reálném životě. Můžeme vás však ujistit, že to není tak zlé, stačí se jen trochu zajímat a vybírat školy, které procházejí přirozenou evolucí a „produkují“ absolventy, kteří opravdu umí.
Přišli jste o práci? Nepropadejte depresím a rekvalifikujte se! Zvýšíte tím svou šanci na uplatnění na trhu práce a snáze si najdete jinou!
Váháte s podáním přihlášky ke studiu na vysoké škole? Přemítáte, co dobrého či zlého vám to přinese? Zda bude snaha vložená do studia oceněna a zhodnocena ve vašem profesním životě? Pojďme se společně podívat na čtyři důvody, proč vysokou školu studovat.
Nedostali jste se na vybranou vysokou školu? Rádi byste studovali, ale finanční situace v rodině k tomu není nejvhodnější? Nebo pracujete a nemůžete chodit do školy každý den? Alternativu vám nabízí soukromá vysoká škola – a přináší navíc hned několik výhod najednou. Tou hlavní je, že ještě není pozdě na podání přihlášky, nemusíte tak ztrácet rok života čekáním na další přijímací řízení. Navíc si můžete zvolit formu dálkového studia, kdy budete moct chodit do zaměstnání a o víkendech studovat vysokou školu v oboru, který vás láká. A neposlední výhodou v řadě je také to, že se nemusíte stresovat, zda se na školu dostanete. Soukromé školy totiž od přijímacího řízení upouštějí. Neznamená to ale, že by zde výuka byla jednodušší. Naopak, na kvalitu vědomostí je brán velký zřetel a kvalita absolventů zaručuje soukromým školám prestiž a dobré jméno.
Obáváte se momentů, kdy musíte ve škole během výuky angličtiny mluvit? Nejste sami, mnoho žáků zažívá během výuky cizího jazyka nepříjemné pocity. Jak to změnit?
Vysoké učení technické v Brně dál vládne hlavním kategoriím, skokanem roku je Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství VŠB-TU Ostrava
Každý student maturitního ročníku stojí před otázkou, kam se budou jeho kroky ubírat, až jeho etapa života na střední škole skončí. Je nezbytné zvážit všechna pro a proti, protože špatná volba by mohla nadělat pořádnou paseku.
Po základce tě čeká tvůj první důležitý životní krok, jenž tě v životě nasměřuje správným, nebo naopak naprosto nevhodným směrem. Už teď se rozhoduje o tvém budoucím životě – o kariéře, úspěších, spokojenosti i dobrém finančním ohodnocení za vykonanou práci. Umíš s jistotou říct, která střední škola je pro tebe nejlepší? Nebo jsi pouze ve vleku rodičů, učitelů nebo kamarádů, kteří v podstatě rozhodují za tebe?
Loňské prvenství obhájila Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně. Druhé místo obsadila Fakulta strojní VŠB-TU Ostrava, na třetí místo se dostala Fakulta strojní ZČU v Plzni. V pátém ročníku hlasovalo rekordních 380 zaměstnavatelů z celé ČR. Stále dominují strojní a elektrotechnické fakulty (devět z první desítky).
Právě na střední škole je ta nejlepší příležitost udělat si řidičský průkaz. Když promeškáme tuto příležitost, obvykle se k řidičáku dostaneme až mnohem později, někdy si jej už neuděláme vůbec. Příčinou bývá větší strach z řízení v pozdějším věku, ale i to, že jsme mnohem více zaneprázdnění. Přitom řidičák se hodí už hned po střední.
V Klášteře sv. Anežky České Národní galerie v Praze se v pátek 18. května 2018 uskutečnilo finále mezinárodní soutěže „Máš umělecké střevo?”, která přibližuje současné výtvarné umění studentům středních škol. Do finále postoupilo celkem 26 projektů z celé České republiky. Studentské práce hodnotila odborná porota v čele s významnou umělkyní Kateřinou Vincourovou. Oceněna byla práce studentek ze Střední školy umění a designu a Vyšší odborné školy v Brně s projektem nazvaným „Entity“.
Veletrh Věda Výzkum Inovace v květnu představí řadu novinek, které přináší výzkum a technický pokrok. Středem všeho však zůstává člověk, proto je celý jeden den doprovodného programu veletrhu věnován otázkám, které se člověka týkají v těchto souvislostech. Narůstající vliv nových technologií, pokročilých materiálů, digitalizace a obecně tzv. čtvrté průmyslové revoluce, vyžaduje odpovídající změny i v sociální oblasti a zejména pak vzdělávání.
Středoškoláci ze střední Evropy budou v rámci výtvarné soutěže Máš umělecké střevo? zpracovávat téma Identita.
V hodnocení zaměstnavatelů stále dominují technické obory, suverénní jsou již čtvrtým rokem strojní fakulty vysokých škol.
Již 25. ročník výstavy Středoškolák, vysokoškolák se koná 1. a 2. prosince na výstavišti Černá louka v Ostravě.
LEARNING BY DOING. Ještě se můžeš přihlásit!
Pomaturitní studium na VOŠ Scholastika je způsob jak získat praktické vzdělání v kreativních oborech designu.
Zjistili jste si všechny informace o programu Erasmus+ a přesto jste nedostali stipendium? Nechcete vyjet na celý semestr nebo naopak preferujete dlouhodobější pobyt? Vycestovat na zahraniční pobyt, poznat novou kulturu a naučit se jazyk nemusíte jen přes program ERASMUS. O to víc možností se vám nabízí!
Studium v zahraničí naprosto změní váš život. Tato zkušenost je k nezaplacení, úplně jiná než dovolená na pár dnů či týdnů. Varování: Pokud odcestujete na měsíc, dva nebo dokonce na roční výměnný pobyt - život už nebude nikdy jako dřív. Začnete objevovat, učit se nový jazyk, zvyky, potkáte přátele na celý život. S cestováním pak už nepřestanete.
Jazyková škola s právem SJZ hl. města Prahy nabízí již tradičně nejen pomaturitní a intenzivní studium několika jazyků, ale také přípravu a možnost složení státních či mezinárodních zkoušek. Zeptali jsme se tamních studentů angličtiny na jejich hodnocení po prvním pololetí.
Studenti často řeší při studiu přivýdělek. Začal semestr a nejeden student přemýšlí nad tím, jak a kde si přivydělat. Je brigáda právě jen o penězích?
Pokud nechcete nadále přijít o bezpočet (jsou jich tisíce) slev a výhod, které správní studenti využívají po celém světě, mrkněte, jak jednoduše a rychle získat nový průkaz ISIC pro rok 2016.
Jsme tam, kde jste vy