Mám potíže mluvit anglicky ve škole – doučování online

PR článek evisions 3 22 AJ

Obáváte se momentů, kdy musíte ve škole během výuky angličtiny mluvit? Nejste sami, mnoho žáků zažívá během výuky cizího jazyka nepříjemné pocity. Jak to změnit?

Někdo to má vrozené, jinému pomůže píle

Každý student má talent na něco jiného. Někomu jde lépe matematika, další má talent na IT, jinému jde umění. Stačí mu tak méně úsilí k tomu, aby v daném předmětu nad ostatními žáky vynikal. Ti ostatní musejí studiu a procvičování věnovat více času.

Jinak tomu není ani s cizími jazyky. Existují žáci, kterým slovíčka do hlavy „skáčou“ téměř automaticky a gramatiku si osvojí velice rychle.

Pokud mezi ně nepatříte, nezoufejte. Aktuální stav ale zlepšíte pouze tak, že cizímu jazyku věnujete více času během domácí přípravy. A pomoci může třeba i online kurz angličtiny, během kterého své dovednosti budete zlepšovat ve spolupráci s rodilým mluvčím.

 

Jaké výhody má online doučování angličtiny?

Pokud se učíte samostatně nebo za asistence rodičů, mnoho chyb, které děláte, vám může uniknout. Rodilý mluvčí, se kterým můžete formou videohovoru konverzovat, vás bude ihned upozorňovat i na drobné chybičky a tím vaši mluvu zdokonalovat.

Velkou výhodou online výuky je vaše nezávislost na času a místě. Stačí vám zkrátka chytrý telefon, tablet či počítač s připojením k internetu a můžete cvičit. Zda budete doma, u babičky, nebo v zahraničí, nehraje žádnou roli.

Díky tomu, že budete cvičit s rodilým mluvčím, který neumí česky, bude učení mnohem efektivnější. Vše si budete muset vysvětlit v angličtině. Přirozeně tak cizí řeči navyknete a osvojíte si ji. Je to podobné, jako když na delší dobu vycestujete do zahraničí – najednou musíte jazyk aktivně využívat a vaše znalosti se velice rychle začnou zlepšovat.

 

Naučíte se i užitečné triky

Kromě samotné znalosti jazyka si během konverzace s lektorem můžete svou řeč, která vás čeká ve škole, dopředu natrénovat. Dostanete cennou zpětnou vazbu. A naučit se můžete třeba i to, jak řeč chytře „natáhnout“ delšími obraty nebo jak získat trochu času navíc ve chvíli, kdy znejistíte. Místo trapného ticha můžete okamžik vyplnit naučenou univerzální frází.

Trénink přes internet s rodilým mluvčím vám pomůže získat v angličtině kromě znalostí především potřebné sebevědomí. A díky tomu vás výuka začne bavit. Místo toho, abyste se během angličtiny stresovali, začnete intenzivněji vnímat probíranou látku a udržíte tempo s nejlepšími žáky ve třídě.

Nezapomeňte na to, že většina žáků je na tom podobně

Poslední důležitá rada na závěr – mnoho žáků má zbytečně nízké sebevědomí. Většina třídy dosahuje v angličtině podobné úrovně a stejné pocity jako vy mohou mít i další spolužáci. Právě stres a obavy vás přitom brzdí v tom, abyste se v jazyce rychleji zdokonalovali. Hoďte tedy stres za hlavu a výuku si užívejte. A to jak ve škole, tak během doučování online.

 

Foto: https://www.pexels.com/photo/worried-young-woman-covering-face-with-hand-6382634/

 

11.3.2022