4 důvody, proč studovat vysokou školu

PR článek Placla VŠPP 8 22

Váháte s podáním přihlášky ke studiu na vysoké škole? Přemítáte, co dobrého či zlého vám to přinese? Zda bude snaha vložená do studia oceněna a zhodnocena ve vašem profesním životě? Pojďme se společně podívat na čtyři důvody, proč vysokou školu studovat.

Poznáte nové obzory

Akademické prostředí vás jednoznačně dostane mezi odborníky, kteří platí za špičky v oboru, jenž si ke studiu vyberete, a získáte od nich mnoho užitečných informací pro vaše budoucí zaměstnání. Většina soukromých vysokých škol nabízí i zajímavé zahraniční studijní pobyty nebo stáže a díky nim budete mít i daleko širší pohled na vybraný obor, než byste kdy získali bez této cenné zkušenosti. Jednou z nich je například soukromá vysoká škola Praha, kde se vám kromě možnosti studia v zahraničí dostane i velmi kvalitního a odborného zaměření.

 

Seznámíte se s novými lidmi

Nové prostředí a nové tváře, to je další z bonusů studia. Denně se budete potkávat s lidmi, kteří mají stejné zájmy jako vy. Vybudujete si nová přátelství, která můžete v budoucnu využít i profesně.

 

Brigády poskytují zdroj přivýdělku

Díky organizaci studia během týdne i delším prázdninám si můžete najít brigádu, nebo i zaměstnání se zkrácenou pracovní dobou a vydělávat peníze. Je to příjemný bonus ke studentskému životu, kterému vládne i přes vysoké nasazení veselí a bezstarostnost. A pokud již patříte mezi pracující, nabízí například soukromá vysoká škola v Praze i možnosti kombinovaného studia, které bez problémů zvládnete skloubit se svým zaměstnáním.

 

Získáte vysněný titul

Někdo sní od mládí o tom, že jeho jméno bude zdobit i příslušný titul, ale nejen to je motivace. Jsou profese, které bez vysokoškolského studia prostě nemůžete vykonávat. A právě ta skutečnost, že jste to dokázali, že jste si zvýšili svoji prestiž, to vám dodá sebejistotu, pocit užitečnosti i lepší možnosti v pracovním životě. A jde to i při práci. Pokud už jste zvládli vystudovat bakaláře, můžete se posunout ještě dál – například navazující magisterské studium Ostrava můžete absolvovat i kombinovanou formou.

Není tedy důvod, proč váhat. Přihlášky ke studiu na soukromé vysoké školy je ještě možné poslat. Ať už využijete denního, kombinovaného, nebo i navazujícího magisterského studia v Ostravě, Praze či jinde, nebudete litovat. Pozitiva v tomto případě převažují a vy můžete jenom získat.

 

24.8.2022