Co dělat na podzim? Hurá na vysokou!

Každý student maturitního ročníku stojí před otázkou, kam se budou jeho kroky ubírat, až jeho etapa života na střední škole skončí. Je nezbytné zvážit všechna pro a proti, protože špatná volba by mohla nadělat pořádnou paseku.

Na školu do hlavního města

Hodně studentů, kteří se rozhodnou pro vysokou, berou tento krok jako jakési osamostatnění se od rodičů. Když žijete v malé vesničce na severu Moravy a za několik měsíců vás čeká vysoká škola Praha, své vytoužené svobody určitě dosáhnete. Tento faktor při svém rozhodování berte jako kladný, protože vám dá do budoucího života opravdu mnoho. Dále je taktéž klíčový výběr oboru.

Baví vás finance a vše, co se točí kolem cestování, ale nevíte, jak se na takovou vysokou školu cestovního ruchu dostat? Je to snadné. Ne všude je totiž nezbytné absolvovat zdlouhavé náročné příjímací zkoušky. Stačí pouze doložit maturitní vysvědčení, zaplatit administrativní poplatek a podat elektronicky přihlášku. Ano, dokonce až tak moc snadné to je a vysoká škola bez příjímaček není pouze sen.

Zajímavé stáže a možnosti budoucího uplatnění

Pokud si vyberete kvalitní školu, bude váš následný vstup do pracovního světa o dost jednodušší. Přesně tohle nabízí Vysoká škola obchodní, instituce s rozsáhlým spektrem studijních programů. Velkým plusem je zajisté i fakt, že zde můžete začít studovat už od letního semestru a nemusíte čekat s nástupem na podzim. To se hodí hlavně v případě, pokud jste museli maturovat až v září.

Navštivte Facebook Vysoké školy obchodní Praha a nahlédněte do tamního studentského života. Pamatujte si, že studování nemusí být nutné zlo a zajímavé obory vysokých škol vám mohou dát opravdu silnou základnu pro budoucí kariéru. Investice do vzdělání je o dost lepší, než se krčit v práci, co vás nebude nijak naplňovat.

 

11.6.2019