Soukromá vysoká škola zachrání studentská léta a pomůže i zaměstnancům

PR článek placla všo 7 22

Nedostali jste se na vybranou vysokou školu? Rádi byste studovali, ale finanční situace v rodině k tomu není nejvhodnější? Nebo pracujete a nemůžete chodit do školy každý den? Alternativu vám nabízí soukromá vysoká škola – a přináší navíc hned několik výhod najednou. Tou hlavní je, že ještě není pozdě na podání přihlášky, nemusíte tak ztrácet rok života čekáním na další přijímací řízení. Navíc si můžete zvolit formu dálkového studia, kdy budete moct chodit do zaměstnání a o víkendech studovat vysokou školu v oboru, který vás láká. A neposlední výhodou v řadě je také to, že se nemusíte stresovat, zda se na školu dostanete. Soukromé školy totiž od přijímacího řízení upouštějí. Neznamená to ale, že by zde výuka byla jednodušší. Naopak, na kvalitu vědomostí je brán velký zřetel a kvalita absolventů zaručuje soukromým školám prestiž a dobré jméno.

Jak vybrat ten správný studijní program

V průběhu posledních let se situace na trhu značně změnila, a to hned z důvodu několika faktorů. Doba je rychlá, tlak na jednotlivce sílí ze všech stran. Také do našich životů zasáhla razantně covidová pandemie a firmy byly nuceny přehodnotit dosavadní fungování. Proto je velice důležité vybrat studijní program, ve kterém najdete uplatnění a nebudete jen dalším těžce zaměstnatelným vysokoškolákem, kterých je dnes opravdu hodně. Vybírejte z technických nebo ekonomických oborů. Velmi populární a dobře uplatnitelné je také letectví, nebo lidské zdroje – ty nabízí například jako dálkové stadium Praha VŠ. Zde můžete studovat i tolik oblíbený cestovní ruch. A navíc všechny tyto studijních programů můžete absolvovat také v anglickém jazyce, což je další bonus pro budoucího zaměstnavatele.

Rozhodněte se a neplýtvejte svým časem

Důležité je uvědomit si, že s každým rokem, který promarníme čekáním nebo rozhodováním se, si ubíráme možnosti vlastního profesního růstu. Čas je prostě neoblomný a každý ho máme jen omezené množství. Nepromarněte ho tedy věčným sněním, představami, nebo jedním neúspěchem, a udělejte krok správným směrem. Soukromá vysoká škola je to pravé.

 

25.7.2022