Víte, jaký je rozdíl mezi longboardem a pennyboardem?

PR článek Placla longboard pennyboard 4 2016

V posledních deseti letech skateboarding upadal v zapomnění, nicméně s představením longboardů a pennyboardů se oblíbená aktivita teenagerů dostává opět na výsluní. Klasické skateboardy nahradily delší longboardy a barevnější pennyboardy. V následujících řádcích vám prozradíme, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma prostředky.

Co je longboard?

Longboard se vyznačuje délkou kolem jednoho metru a šířkou kolem devatenácti až pětadvaceti centimetry. Poměrně široká a měkká kola zajišťují větší stabilitu a lepší přilnavost. Desku tvoří několik vrstev překližky, která zajišťuje pevnost a ohebnost. Trucky jsou širší, přičemž osy jsou otočené směrem ven. S prostředkem se dá snadno zatáčet pouhým pohybem v pasu. Longboardy nachází široké uplatnění. Využívají se například na downhill, carving, freestyle, sliding, freeride či cruising.

Co je pennyboard?

Pennyboard je ve své podstatě barevný skateboard, který je vyrobený z kratší plastové desky. Charakteristickým rysem je barevnost, přičemž samotná deska a jednotlivá kola září různými barvami. Pennyboardy si oblíbilo především něžné pohlaví, protože mají poměrně nízkou hmotnost. V porovnání s tradičním skateboardem má pennyboard kvalitnější kolečka, nicméně ne tolik kvalitní jako longboard. Zatímco na longboardech máte větší možnosti jízdy, pennyboardy se využívají především ve městech. Stanete se mobilní. A když potřebujete odskočit do nákupního centra, stačí vzít pennyboard do ruky. Kvůli své lehkosti se hned nepronese.

V teenagerovském světě používají longboardy a pennyboardy většinou takzvaní hipsteři. A kdo je hipster? Osoba zakládající si na nezávislém myšlení a alternativním oblékání. Přejímá moderní trendy v hudební i módní oblasti a dělá různé věci, které nejsou příliš obvyklé.

 

22.4.2016