UPRAVIT ŠKOLU / FAKULTU

Dotaz na studijní oddělení - Obchodní akademie, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Váš dotaz
:
:
:
:
**Vložte kód:
Informace o zpracování údajů naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Všechny položky jsou povinné

Dopororučit kamarádovi - Obchodní akademie, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Doporučit známému
:
:
:
:
:
**Vložte kód:
Všechny položky jsou povinné

Obchodní akademie, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace (Obchodní akademie)

Polská 1543/6, 70800  Ostrava - Poruba
Vysoké školy>Obchodní akademie, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Obchodní akademie, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Polská 1543/6, 70800  Ostrava - Poruba (Mapa)
Zřizovatel: Krajské
IČ: 00602094

Telefon: 597 317 790
Web: www.oa-poruba.cz
E-mail: info@oa-poruba.cz

Obchodní akademie v Ostravě-Porubě je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Poskytujeme střední odborné vzdělání v oblasti ekonomiky a informatiky, které je ukončeno maturitní zkouškou. Školní budova je v klidném prostředí 5. porubského obvodu v prostředí zeleně s výbornou dopravní dostupností.
Historie naší školy spadá až do roku 1905, kdy byla v Ostravě zřízena česká dvoutřídní komunální Obchodní škola. Od konce osmdesátých let minulého století, kdy patřila Ostravská střední ekonomická škola k největším odborným školám v Severomoravském kraji, využívala 2 budovy. Původní plán přestavby budovy na ulici Polské a poté ani na Žerotínově, s cílem prostorového sblížení školy, nebyl nakonec realizován. V roce 1990 dochází k osamostatnění části školy v Moravské Ostravě a na Obchodní akademii v Ostravě- Porubě zůstávají archivní dokumenty historické školy. Naše škola má tedy tu čest pokračovat v tradici středního ekonomického školství v Ostravě, která již završila 112 let.
V současnosti době žijeme moderními změnami a trendy ve vzdělávání. Aplikujeme aktivní metody výuky s využíváním PC, dataprojektorů, interaktivních tabulí, audio zařízení, interaktivního 3D diaprojektoru včetně e-learningové formy učení v prostředí Moodle. Jsme akreditovaným střediskem ECDL. Certifikát ECDL je uznávaný v rámci praktické maturitní zkoušky.  Kromě tohoto mezinárodně platného certifikátu (tzv. řidičák na počítači) získávají naši studenti další certifikáty a osvědčení, např. SCATE z anglického jazyka, certifikát uživatele právního informačního systému CODEXIS a účetního systému Pohoda, EUROPASS osvědčení o vystudovaném oboru v cizím jazyce. Naše škola získala statut "Fakultní škola Ekonomické fakulty VŠB - Technické univerzity Ostrava". 
Pro rozvoj vzdělávání i materiálního vybavení školy získáváme značné prostředky z evropských projektů. Úspěšně se také zapojujeme do množství republikových i mezinárodních programů a soutěží. Výrazný mezinárodní úspěch, vítězství našeho studenta v týmové aktivitě Junior Achievement v Bruselu, nám přinesl i ocenění zřizovatele „Nejúspěšnější žák středních škol“. Naši žáci nejsou lhostejní k potřebám jiných a každoročně se zapojují do veřejných humanitárních aktivit a sbírek. To, že neváhají pomoci spoluobčanům v nouzi, svědčí Školní cena Fair play, udělená našemu studentovi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy - MŠMT a Českým olympijským výborem. Za vynikající výsledky ve svém oboru a dlouholetou pedagogickou práci byl rovněž oceněn Medailí MŠMT náš vyučující matematiky.
Ke studiu pro příští školní rok nabízíme maturitní obor OBCHODNÍ AKADEMIE - se zaměřením na účetnictví a daně a obor OBCHODNÍ AKADEMIE - s rozšířenou výukou marketingu a digitálních technologií, ve kterém získávají studenti odborné znalosti a dovednosti z oblasti ekonomiky, účetnictví, podnikání, daňového systému, informační technologie, práva, marketingu, obchodu, managementu, administrativy, bankovnictví, ekonomie státu aj. Uplatňují se ve všech formách společností a institucí v širokém spektru pracovních pozicí, např. ekonom, účetní, daňový poradce, bankovní a pojišťovací pracovník, úředník veřejné správy, personalista, marketingový pracovník, asistent-sekretářka, obchodní zástupce, střední manažer firmy.
Studenti dalšího nabízeného oboru INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE se vzdělávají teoreticky i prakticky v oblasti hardwaru, softwaru, počítačových sítí, operačních systémů, objektového programování, vytváření webových stránek a internetových aplikací v PHP, fotografování, práce s grafickým editorem, animací, zpracování zvuku a videa. Protože jde o obor s ekonomickým zaměřením, získávají také základní znalosti potřebné k podnikání.
Studium obou oborů je doplňováno měsíční odbornou praxí v reálném prostředí firem, adaptačními kurzy, lyžařskými a jazykově-poznávacími kurzy do zahraničí.

Typ studia: Maturitní

Ředitel: Ing. Marie Katapodisová

zobrazit více

Studijní poradce:

Marcela Kepáková
Telefon: 597 317 792
Email: marcela.kepakova@oa-poruba.cz
WWW: www.oa-poruba.cz
Kontaktní hodiny / poznámka: přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

Přijímací řízeníNahoru
Den otevřených dveří:
14.00 - 18.00 h
Počet studentů:
314
Přijímací zkoušky:
1. termín přijímacího řízení proběhne 12. 4. 2024 2. termín přijímacího řízení proběhne 15. 4. 2024
Přihlášky ke studiu (termín):
přihlášky ke studiu odevzdávejte nejpozději k 29. 2. 2024
Přesná data přihlášek, přijímaček a dnů otevřených dveří a obsah přijímacích zkoušek najdete u příslušných programů/oborů.
Úspěšnost u přijímačekNahoru
Rok přihlášeníOborKapacitaPřihlášených
2024Informační technologie Informační technologie s ekonomickými základy (1820M01)32122 - 21/41/59/1/0
2024Obchodní akademie Obchodní akademie s rozšířenou výukou marketingu a digitálních technologií (6341M02)3296 - 21/33/41/1/0
2024Obchodní akademie Obchodní akademie s rozšířenou výukou účetnictví a daní (6341M02)3287 - 25/24/38/0/0
Zobrazit vše
Studijní programy/oboryNahoru
Název:
Typ:
Jazyk:
Forma:
Zaměření:
Ekonomické lyceum (7842M02) Maturitní Čeština Denní
 
Informační technologie (1820M01) Maturitní Čeština Denní
 
Informatika v ekonomice (6341M040) Maturitní Čeština Denní
 
Obchodní akademie (6341M02) Maturitní Čeština Denní
 
Zobrazit vše

 

Zaměření:

  • Lycea
  • Informatika
  • Ekonomie a administrativa
Kontakty

Polská 1543/6, 70800  Ostrava - Poruba (Mapa)
Zřizovatel: Krajské
IČ: 00602094

Telefon: 597 317 790
Web: www.oa-poruba.cz
E-mail: info@oa-poruba.cz

Zobrazení detailu: 10 779, vyhledáno: 1 181 273

Zobrazení detailu letos: 6, vyhledáno: 211

Doporučené články:

články - status studenta

Status studenta 2024 - do kdy jste studenty po maturitě?

Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek. Podívejte se na shrnutí - zůstane mi po maturitě status studenta? Do kdy jsem studentem po VŠ/VOŠ?

Celý článek

články jak vybrat sš přijímačky na sš

Přijímací zkoušky na střední školu 2024: termíny, jak vybrat SŠ, co potřebujete vědět k přijímacím zkouškám

V roce 2024 má dojít k velkým změnám v systému přijímacího řízení. Hlavními body jsou až 3 přihlášky v 1. a 2. kole, neměnné pořadí škol v přihlášce, přechod na systém elektronického přihlašování, zánik systému zápisového lístku a okamžitá dostupnost informací o přijetí a volných místech ve 2. a dalších kolech po celé republice. Připravovaná digitalizace ovšem zatím není finalizována (chybí novelizace školského zákona a vyhlášky o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání), údaje v tomto článku jsou tedy pouze informativní a budeme je průběžně aktualizovat. Doporučujeme ověřit aktuálnost informací na stránkách CERMATu.

Celý článek

článek státní maturita 2024 kampomaturite.cz

Státní maturita 2024

I v roce 2024 mohou studenti u společné části volit mezi matematikou a cizím jazykem a zůstává povinná zkouška z českého jazyka a literatury. 

 

Celý článek