VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Zřizovatel:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Kategorie:
Text:
Typ:
Text:

UPRAVIT ŠKOLU / FAKULTU

Dotaz na studijní oddělení - Obchodní akademie, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Váš dotaz
:
:
:
:
**Vložte kód:
Informace o zpracování údajů naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Všechny položky jsou povinné

Dopororučit kamarádovi - Obchodní akademie, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Doporučit známému
:
:
:
:
:
**Vložte kód:
Všechny položky jsou povinné

 

Obchodní akademie, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace

Polská 1543/6, 70800  Ostrava - Poruba (Mapa)
Zřizovatel: Kraj
IČ: 00602094

Telefon: 597 317 790
Web: www.oa-poruba.cz
E-mail: info@oa-poruba.cz

Obchodní akademie v Ostravě-Porubě je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Poskytujeme střední odborné vzdělání v oblasti ekonomiky a informatiky, které je ukončeno maturitní zkouškou. Školní budova je v klidném prostředí 5. porubského obvodu v prostředí zeleně s výbornou dopravní dostupností.
Historie naší školy spadá až do roku 1905, kdy byla v Ostravě zřízena česká dvoutřídní komunální Obchodní škola. Od konce osmdesátých let minulého století, kdy patřila Ostravská střední ekonomická škola k největším odborným školám v Severomoravském kraji, využívala 2 budovy. Původní plán přestavby budovy na ulici Polské a poté ani na Žerotínově, s cílem prostorového sblížení školy, nebyl nakonec realizován. V roce 1990 dochází k osamostatnění části školy v Moravské Ostravě a na Obchodní akademii v Ostravě- Porubě zůstávají archivní dokumenty historické školy. Naše škola má tedy tu čest pokračovat v tradici středního ekonomického školství v Ostravě, která již završila 112 let.
V současnosti době žijeme moderními změnami a trendy ve vzdělávání. Aplikujeme aktivní metody výuky s využíváním PC, dataprojektorů, interaktivních tabulí, audio zařízení, interaktivního 3D diaprojektoru včetně e-learningové formy učení v prostředí Moodle. Jsme akreditovaným střediskem ECDL. Certifikát ECDL je uznávaný v rámci praktické maturitní zkoušky.  Kromě tohoto mezinárodně platného certifikátu (tzv. řidičák na počítači) získávají naši studenti další certifikáty a osvědčení, např. SCATE z anglického jazyka, certifikát uživatele právního informačního systému CODEXIS a účetního systému Pohoda, EUROPASS osvědčení o vystudovaném oboru v cizím jazyce. Naše škola získala statut "Fakultní škola Ekonomické fakulty VŠB - Technické univerzity Ostrava". 
Pro rozvoj vzdělávání i materiálního vybavení školy získáváme značné prostředky z evropských projektů. Úspěšně se také zapojujeme do množství republikových i mezinárodních programů a soutěží. Výrazný mezinárodní úspěch, vítězství našeho studenta v týmové aktivitě Junior Achievement v Bruselu, nám přinesl i ocenění zřizovatele „Nejúspěšnější žák středních škol“. Naši žáci nejsou lhostejní k potřebám jiných a každoročně se zapojují do veřejných humanitárních aktivit a sbírek. To, že neváhají pomoci spoluobčanům v nouzi, svědčí Školní cena Fair play, udělená našemu studentovi Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy - MŠMT a Českým olympijským výborem. Za vynikající výsledky ve svém oboru a dlouholetou pedagogickou práci byl rovněž oceněn Medailí MŠMT náš vyučující matematiky.
Ke studiu pro příští školní rok nabízíme maturitní obor OBCHODNÍ AKADEMIE - se zaměřením na účetnictví a daně a obor OBCHODNÍ AKADEMIE - s rozšířenou výukou marketingu a digitálních technologií, ve kterém získávají studenti odborné znalosti a dovednosti z oblasti ekonomiky, účetnictví, podnikání, daňového systému, informační technologie, práva, marketingu, obchodu, managementu, administrativy, bankovnictví, ekonomie státu aj. Uplatňují se ve všech formách společností a institucí v širokém spektru pracovních pozicí, např. ekonom, účetní, daňový poradce, bankovní a pojišťovací pracovník, úředník veřejné správy, personalista, marketingový pracovník, asistent-sekretářka, obchodní zástupce, střední manažer firmy.
Studenti dalšího nabízeného oboru INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE se vzdělávají teoreticky i prakticky v oblasti hardwaru, softwaru, počítačových sítí, operačních systémů, objektového programování, vytváření webových stránek a internetových aplikací v PHP, fotografování, práce s grafickým editorem, animací, zpracování zvuku a videa. Protože jde o obor s ekonomickým zaměřením, získávají také základní znalosti potřebné k podnikání.
Studium obou oborů je doplňováno měsíční odbornou praxí v reálném prostředí firem, adaptačními kurzy, lyžařskými a jazykově-poznávacími kurzy do zahraničí.

zobrazit více

Typ studia: Denní

Ředitel: Ing. Marie Katapodisová

Studijní poradce:

Marcela Kepáková
Telefon: 597 317 792
Email: marcela.kepakova@oa-poruba.cz
WWW: www.oa-poruba.cz
Kontaktní hodiny / poznámka: přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

Poslat dotaz na studijní oddělení
Přijímací řízeníNahoru
Den otevřených dveří:
23.11.2023, 11.1.2024
14.00 - 18.00 h
Počet studentů:
314
Počet studentů 1. ročník:
90
Přijímací zkoušky:
12.4.2024, 15.4.2024
1. termín přijímacího řízení proběhne 12. 4. 2024 2. termín přijímacího řízení proběhne 15. 4. 2024
Přihlášky ke studiu (termín):
29.2.2024
přihlášky ke studiu odevzdávejte nejpozději k 29. 2. 2024
Přesná data přihlášek, přijímaček a dnů otevřených dveří a obsah přijímacích zkoušek najdete u příslušných programů/oborů.
Studijní programy/oboryNahoru
Filtr
Název:
Typ: Forma:
Jazyk: Zaměření:
Ekonomické lyceum (7842M02)  
Informační technologie (1820M01)  
Informatika v ekonomice (6341M040)  
Obchodní akademie (6341M02)  
Zobrazit vše

 

Zaměření:

Statistiky zobrazení - zobrazení detailu: 12091

Chcete připravit na přijímačky?
Doporučené články:

články - status studenta

Status studenta 2023 - do kdy jste studenty po maturitě?

Status studenta je pojem, který zahrnuje všechny studentské výhody. Zdravotní pojištění hrazené státem, úlevy na daních, studentské slevy na dopravu a další. V praxi ho upravuje 7 zákonných norem, jejichž bludištěm vás provede náš článek. Podívejte se na shrnutí - zůstane mi po maturitě status studenta? Do kdy jsem studentem po VŠ/VOŠ?

Celý článek

články jak vybrat sš přijímačky na sš

Přijímací zkoušky na střední školu 2023: termíny, jak vybrat SŠ, co potřebujete vědět k přijímacím zkouškám

Informace o termínech konání jednotné přijímací zkoušky v roce 2024. Podmínky pro podávání přihlášek v jednotlivých kolech, jejich forma a další podrobnosti zatím nejsou k dispozici, po jejich zveřejnění je najdete v tomto článku a také v e-booku.

Celý článek

článek státní maturita 2022 kampomaturite.cz

Státní maturita 2023

Státní maturitu zatím nečekají žádné drastické změny. Stejně jako v předchozím roce by se na vysvědčení společné části nemělo objevit známkování (pouze hodnocení uspěl/neuspěl), písemné a ústní zkoušky u ČJ a jazyků zůstávají nadále v profilové části a kromě povinné zkoušky z ČJL mohou studenti u společné části volit mezi matematikou a cizím jazykem. 

 

Celý článek


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému
    E-booky
    Chci se připravit