VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Zřizovatel:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Kategorie:
Text:
Typ:
Text:

Staráte se o psa nebo kočku? Naučte se je správně krmit!

PR článek mujmazlik 3 2016

Psi i kočky se vám svou věrností odmění jen tehdy, pokud budou s vámi žít spokojený život. Vše začíná u výběru krmiva. Rozhodně to nesmíte podcenit. Poradíme vám, čeho se při výběru krmiva pro zvířata řídit i s tím, jak správně nastavit optimální krmnou dávku.

Výběr krmiva podléhá mnoha faktorům

Prvním důležitým kritériem výběru je věk zvířete. Jiné krmivo potřebují štěňata či koťata, jiné zvíře v aktivním věku a jiné pes či kočka senior. Krmivo pro mládě musí například obsahovat vyšší objem bílkovin. Pokud by se těchto látek nedostávalo, došlo by k pozastavení růstu, což by mělo za následek vážné vývojové poruchy. Je třeba se zajímat také o obsah vlákniny, která je důležitá pro správnou funkci trávicího traktu. Kvalitní krmiva pro psy musí obsahovat i vitamíny a minerální látky, které posilují imunitní systém a ovlivňují kvalitu srsti.

Při výběru granulí se zaměřte hlavně na procento masa v obsahu. Psi i kočky jsou šelmy, je proto žádoucí, aby jejich krmivo obsahovalo co nejvíce masa. V granulích by mělo být minimálně 50 % masa. Na trhu jsou například speciální kvalitní krmiva pro kočky, které žijí v bytě, pro vykastrované kočky apod.

Jak nakrmit pejska nebo kočku?

Vždy je třeba množství krmiva přizpůsobit i hmotnosti zvířete. Doporučenou krmnou dávku najdete vždy v popisu granulí. Nejlépe uděláte, pokud se poradíte ještě s veterinářem. Nikdy doporučenou dávku nepřekračujte, vedlo by to k obezitě. Snažte se zajistit pestrou stravu. Granule čas od času vyměňte za konzervu, vhodné jsou také pamlsky v podobě sušeného masa. Ty koupíte například na http://www.mujmazlik.cz/. Obchod nabízí široký výběr krmiva pro psy i kočky, v nabídce nechybí ani chovatelské potřeby. Koupíte zde i potřeby pro akvaristiku, teraristiku, na své si přijdou i chovatelé hlodavců či ptáků. Pamatujte na to, že zvíře musí mít po celý den přístup k vodě.

 

24.3.2016


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému
    E-booky
    Chci se připravit