UPRAVIT ŠKOLU / FAKULTU

Dotaz na studijní oddělení - Gymnázium a Střední odborná škola, Hostinné, Horská 309

Váš dotaz
:
:
:
:
**Vložte kód:
Všechny položky jsou povinné

Dopororučit kamarádovi - Gymnázium a Střední odborná škola, Hostinné, Horská 309

Doporučit známému
:
:
:
:
:
**Vložte kód:
Všechny položky jsou povinné

 

Gymnázium a Střední odborná škola, Hostinné, Horská 309

Horská 309, 54371  Hostinné (Mapa)
Zřizovatel: Kraj
IČ: 60153326

Telefon: 499 441 442
Web: gymhost.cz
E-mail: drabikova@gymhost.cz

Poslat dotaz na studijní oddělení

Doporučit kamarádovi

Gymnázium a Střední odborná škola Hostinné je významná střední škola v rámci okresu i kraje. Škola byla založena před více než 140 lety, novodobá historie školy začíná v 90. letech minulého století. Dnes poskytuje úplné střední vzdělání s maturitou ve studijních oborech Gymnázium všeobecné a Sociální činnost (79-41-K/81 a 75-41-M/01).

Vytváří předpoklady pro studium absolventa na libovolné vysoké nebo vyšší odborné škole a pro profesní kariéru. Gymnázium a SOŠ Hostinné je školou státní, studium na ní není vázáno na žádné poplatky. Organizuje výuku ve dvou formách - osmiletém gymnáziu a čtyřletém oboru střední odborné školy. Výuka je organizováno podle školních vzdělávacích programů. V posledních letech byla posílena výuka výpočetní techniky a cizích jazyků. Každý žák gymnázia povinně absolvuje výuku dvou cizích jazyků - angličtiny a němčiny nebo ruštiny. Svůj odborný profil si každý žák gymnázia určuje volbou volitelných předmětů v posledních dvou letech studia.

Ve školním roce 2016/2017 ve škole studuje ve 12 třídách okolo 200 žáků, jejich výuku zajišťuje 21 pedagogických pracovníků. Pro výuku slouží 15 místností, všechny jsou vybaveny výpočetní a multimediální technikou. Většina z nich slouží zároveň jako odborné učebny. Laboratorní cvičení probíhají v chemické a fyzikální laboratoři, pro besedy a přednášky slouží společenská místnost. V přízemí školy je jazyková učebna a studentský klub s knihovnou. Součástí školy je velká tělocvična, malá tělocvična, gymnastický sál a posilovna. Žáci podle školního vzdělávacího programu absolvují seznamovací a sportovní kurzy (lyžařský, tábornický, cyklistický a vodácký). Stravování je zajištěno v moderní školní jídelně umístěné v budově školy. Komplex školy se skládá ze zrekonstruované historické budovy a nové přístavby v centru města a těsné blízkosti autobusového nádraží. Vlaková zastávka je od školy vzdálena zhruba 150 metrů. Poloha školy je vhodná pro dojíždění z Trutnova a Vrchlabí, kdy dojezdový čas je do 30 minut. Žáci mají možnost se účastnit výměnných zájezdů do německého Landau. Studentům odborné školy se otevírá jedinečná příležitost účasti v projektu zahraničních praxí. Absolventi gymnázia mají především předpoklady k dalšímu rozvoji své osobnosti při studiu na vysokých nebo vyšších školách a vzhledem k dobré znalosti jazyků, dovednostem při obsluze počítače a všeobecnému přehledu nacházejí široké uplatnění i v praxi. Absolventi střední odborné školy získávají předpoklady nejen k dalšímu studiu ale také pro vysoce společensky uplatnitelnou profesi.
zobrazit více

Typ studia: Denní

Ředitel: Mgr. Martin Vlášek

Studijní poradce:

Mgr. Špačková Radka

Poslat dotaz na studijní oddělení
Přijímací řízeníNahoru
Přesná data přihlášek, přijímaček a dnů otevřených dveří a obsah přijímacích zkoušek najdete u příslušných oborů.
Úspěšnost u přijímačekNahoru
Rok přihlášeníPřihlášenýchPřijatých
Úspěšnost
Nezaměstnaných
Studijní oboryNahoru
Filtr
Název:
Typ: Forma:
Jazyk: Zaměření:
  • Gymnázium (7941K81)
  • Sociální činnost (7541M01)
Zobrazit vše

Statistiky zobrazení - zobrazení detailu: 4282

Chcete připravit na přijímačky?
Doporučujeme